Národní soutěž vín slovácké podoblasti bude letos opět „korunovat“ Putování Vinohradskou ulicí

02.08.2019

Také letošní ročník Putování Vinohradskou ulicí, které je vyvrcholením každoročních Slováckých slavností vína a otevřených památek, bude ve znamení těch nejlepších vín ze slovácké vinařské podoblasti. Na svědomí to má především fakt, že se zde opět bude konat veřejná výstava Národní soutěže vín slovácké podoblasti.

"Jsem velmi rád, že pokračujeme ve spolupráci se Sdružením slováckých vinařů a že i letos můžeme návštěvníkům Putování Vinohradskou ulicí nabídnout to nejlepší, co se urodilo ve slováckých vinohradech a sklepích. Výstava Národní soutěže vín slovácké podoblasti je vždy symbolickou "třešničkou na dortu" naší akce a dodává Putování Vinohradskou ulicí velkou vinařskou prestiž," uvedl Michal Dvouletý, šéf organizačního týmu Putování Vinohradskou ulicí.

Návštěvníci výstavy Národní soutěže vín slovácké podoblasti se mají skutečně letos na co těšit. "Na výstavě, která je pro úspěšné vinaře vstupenkou do největší a nejprestižnější vinařské soutěže - Salonu vín České republiky, se letos představí celkem 563 vzorků vín z celkem 69 vinařství. V meziročním srovnání jde o téměř sto vzorků vín více, než tomu bylo během minulého ročníku," uvedla Jitka Bezchlebová ze Sdružení slováckých vinařů, které je organizátorem Národní soutěže vín slovácké podoblasti, kterou i letos najdete v hlavním stanu v areálu Office centra SYNOT a to v sobotu 7. září 2019 od 14 hodin.

Příjemnou atmosféru během degustace vína pak dotvoří hned dvě cimbálové muziky. Od 14 hodin bude hrát cimbálová muzika Litera. Od 20 hodin je pak vystřídá cimbálová muzika Radima Snopka. Od stejné hodiny je pak možné také zakoupit celé láhve vystavovaných vín.

Více informaci o Putování Vinohradskou ulicí 2019 najdete na www.vinohradskaulice.cz.