O akci

— PUTOVÁNÍ VINOHRADSKOU ULICÍ —


Sklepy Mařatice jsou jedinečným slováckým vinařským areálem, ve kterém je dodnes uchována tradice měšťanského vinohradnictví a vinařství, jehož kořeny sahají až do období Velké Moravy a jehož rozmach je spojován s cisterciánským klášterem na Velehradě.


Právě oslavou této tradice je již od září 2008 tradiční Putování Vinohradskou ulicí, které je vždy vyvrcholením velkolepých Slováckých slavnostní vína a otevřených památek. S iniciativou vrátit život do této "zlaté uličky" královského města Uherské Hradiště a centra mařatických sklepů a vinohradů přišel podnikatel, donátor a emeritní slovácký senátor Ivo Valenta. A akce se brzy stala velmi oblíbenou a zároveň velmi navštěvovanou akcí.


Každoročně se brána Vinohradské ulice otevírá pro návštěvníků druhou zářijovou sobotu ve 14 hodin odpoledne. Od té chvíle jsou pro vás otevřeny na dvě desítky venkovních vinařských a gastronomických stanovišť, která doplňují na desítku otevřených historických měšťanských sklepů. Na své si tak přijdou milovníci kvalitních slováckých vína a burčáku, stejně jako tradičních gurmánských specialit, grilovaných mas, opékaných selat, vepřových výpečků, grilovaných kolen, apod.


Bujarou atmosféru Putování Vinohradskou ulicí pak dokresluje více jak deset cimbálových muzik a další folklorní soubory a slovácké pěvecké sbory. U cimbálových muzik si tak můžete zazpívat a zatancovat přímo v historických sklepích nebo venkovních stanovištích.

Tož dojděte ...