Sklepy Mařatice se chystají na velkolepé Putování Vinohradskou ulicí

31.07.2019

Putování Vinohradskou ulicí je již 12 let vyvrcholením každoročních Slováckých slavností vína a otevřených památek. A ne jinak tomu bude i letos, kdy "zlatá ulička" královského města Uherské Hradiště opět otevře svou pohostinnou náruč. A tak se není čemu divit, že v sobotu 7. září 2019 se do areálu měšťanských vinných sklepů chystají doslova tisíce milovníků vína.

"Sklepy Mařatice jsou jedinečným vinařským areálem, ve kterém se snoubí pradávná vinařská a vinohradnická tradice s historií měšťanských sklepů, které byly v mnoha ohledech spojeny s důležitými okamžiky historie Uherského Hradiště. A právě každoroční Putování Vinohradskou ulicí pak odhaluje jedinečnou atmosféru této lokality dalším a dalšími milovníkům vína a vinařské turistiky," uvedl Michal Dvouletý, který stojí od začátku včele organizačního týmu.

O to více je pak cenné, že se v posledních letech v Mařaticích probouzí jedno vinařství za druhým a postupně tak zde vzniká zázemí pro turisty v průběhu celého roku. "Pálavu nebo Mikulov dnes už znají všichni, ale Sklepy Mařatice jsou neméně atraktivním místem a stávají se středobodem zájmů těch, kdo míří na Slovácko nejen za kvalitním vínem, ale také původní architekturou, místní pohostinností, folklorem a dalšími neopakovatelnými zážitky," dodal Dvouletý, který zároveň připomněl, že i letošní ročník Putování Vinohradskou ulicí bude stát na ověřených základech.

"K desítce otevřených vinných sklepů opět přibude více jak dvacet venkovních posezení, kde budou moci návštěvníci ochutnat kvalitní vína, poctivý moravský burčák či zahnat hlad tradiční moravskou gastronomií nebo grilovanými specialitami. Prestižní součástí Putování Vinohradskou ulicí je také národní výstava vín, na které se představí ty nejlepší vína z celé slovácké podoblasti, z nichž vítězové postupují do Salónu vín ČR. To vše bude okořeněno 12 cimbálovými muzikami, které putování dodají tu správnou atmosféru," vyzvedl největší lákadla Michal Dvouletý. Zároveň dodal, že letos doplní gastronomickou nabídku vedle vinařů také lokální Jarošovský pivovar s vlastní expozicí.

Putování Vinohradskou ulicí by nebylo možné uspořádat bez štědré pomoci Nadace SYNOT slováckého senátora Ivo Valenty. Letošním hlavním partnerem je společnost ARAVER CZ, která přímo na akci představí vozy značky Volkswagen. Dalšími partnery jsou Jarošovský pivovar, Ráj Vína, Mesit, Sběrné suroviny UH, iPopular.cz, Agentura Zvonek, Voma Uherský Brod a NIO. Akce vznikla za podpory města Uherské Hradiště, Vinařského fondu ČR, Sdružení slováckých vinařů a občanského sdružení Kunovjan.